Známá fitnesska a nutriční poradkyně Koya Webb inspiruje k raw veganství skrze zdraví i ekologii

Koya Webb: fitnesska, trenérka, v poslední době stále více se orientující na raw veganství, jógu a akrojógu.

 

K veganství jako výživová poradkyně říká:"Veganství není o odříkání. Pořád si můžete užívat svoje oblíbené pochoutky jako zmrzlinu, cheescaky a všechny dezerty a pochoutky, co máte rádi. Veganská strava je ale navíc přirozeně bohatší na vlákninu, hořčík, kyselinu listovou, vitamín C, E a další a přijímáte na ní zároveň méně kalorií a látek způsobujících civilizační onemocnění." 

 

Zohledňuje také jiné aspekty, které ji osobně k veganství přivedly: "Jedna z mnoha studií je i studie chicagské univerzity, která zjistila, že přechod na rostlinnou stravu ušetří v důsledku mnohem více skleníkových plynů, než přechod z benzínového auta na hybrid. Chci tím ilustrovat to, že veganství má i jiné výhody, a pokud chcete být skutečně ekologičtí, přejděte na rostlinnou stravu, rozdíl je to obrovský."

 

Dodáme jen už poměrně známý fakt, že chovy hospodářských zvířat v dnešní době podle FAO při OSN produkují více skleníkových plynů, než celosvětová doprava - více info najdete třeba zde: 

http://www.vegan-fighter.com/novinky/proc-rostlinna-strava-vyhody-veganstvi.html  

 

Další zkušenosti a tipy Koyy najdete na jejím webu - zajímavé a praktické videorecepty i workoutové tipy najdete např. na tomto linku: http://www.koyawebb.com/recipes-and-workouts

 

Více info o Koye najdete i v tomto našem článku 

http://www.vegan-fighter.com/novinky/koya-webb-inspiruje-fitness-soutezemi-i-zivotnim-stylem.html

 

 

 

Zpět na Novinky