Z řezníka vegan bodybuilderem - skutečně motivující proměna Frasera Bayleyho

Tentokrát pro vás máme opravdu kuriózní proměnu. A pohled na veganství jako na osobnostní rozvoj, cestu, která vás může proměnit i uvnitř. 
 
Fraser, který prošel v životě náročnými obdobími, k ní říká:
 
"Před lety jsem trpěl depresemi a dalšími psychickými poruchami, pracoval jsem také 6 let jako řezník. Hodně jsem pil, kouřil, jedl jen typický junk food. Bral miliony léků, které mi samozřejmě nepomáhaly, jen mne víc a víc oddělovaly od tohoto světa, od schopnosti cítit a prožívat. Pak jsem přestal kouřit a pít a objevil Paleo. Jedl jsem ohromná množství živočišných proteinů. To byl hodně velký posun v mém životě, ale pořád jsem cítil, že to není ono. Nemohl jsem dobře spát a po jídle se cítil unavený. Pak jsem objevil veganství…jednoho dne jsem se dokonce rozbrečel. Cítil jsem, že se tak loučím s někým, kým jsem býval - mým bývalým Já. Dobou, kdy jsem byl Řezník…" 
 
A jak se mu daří nyní a jak vnímá veganství?
 
"Chci ukázat ostatním, že se to dá zvládnout, a že tak můžete skvěle dosahovat svým cílů. Jen je třeba odnaučit se všem těm věcem, které nás někdo naučil brát jen jako "fakta" a začít naopak vnímat to, že svůj svět si můžete udělat podle sebe. Pak se teprve můžete cítit skutečně svobodní a o tolik víc vědomí v tom, co děláte." 
 
"Od té doby, co jsem vegan, se můj život změnil v tolika směrech…Poprvé dobře spím, cítím se plný energie z jídla. A jsem v nejlepší kondici, v jaké jsem kdy býval. A cítím také to, že moje slova o lásce a světu kolem jsou konečně v souladu s mými činy - tedy i tím, co je na mém talíři. A to nejlepší na tom je, že je to cesta, která je plná toho, že si na ní užívám. Pro mě osobně je veganství o osobnostním rozvoji."
 
 
Zpět na Novinky