Z druhé strany

Zajímavý rozhovor chystáme do rubriky Z druhé strany, kterou v rámci předkládání maximálně objektivních informací chceme zavést. Jak jsme již avizovali u článku zachycujícím méně známé a odvrácené stránky produkce mléka, jako je třeba odebírání telat po porodu, hodláme zde dát hlas i druhé straně; tedy lidem, které tento průmysl živí. A hned první rozhovor bude podle našeho názoru hodně zajímavý: kontaktovali jsme totiž Zdeňka Volfa, našeho asi nejznámějšího inseminátora krav, který uměle oplodňuje krávy v zemědělských družstvech zejména na Moravě a má na tuhle tématiku zajímavé názory a prošel si zvláštní životní cestou: od jóginských meditací ke křesťanskému křtu. Zdeněk Volf je zároveň autorem několika knih, například sbírky básní Chlévská lyrika, která se vztahu k hospodářským zvířatům věnuje. 

A v jakém duchu se otázky ponesou můžete vidět na jedné z nich:

 

Vyjádřil jste myšlenku o důstojnosti oběti, která je podle vašich slov takováto: rostliny zvířatům, zvířata lidem, člověk Bohu. Nicméně Bůh lidi nezavírá do těsných klecí, neodváží nás v transportech na jatka, ani nám neodebírá po narození děti a nepije naše mateřské mléko… jak to děláme my zvířatům. V čem tedy tu lidskou oběť vůči Bohu vidíte? 

 

Pro ty z vás, kteří stále ještě žijete v přesvědčení, že krávy mléko bezmála radostně a idylicky, jak nám předkládají reklamy, "jen tak dávají", doporučujeme podívat se do sekce články, kde najdete obsáhlý materiál od České veganské asociace s odkazy na relevantní zdroje informací o pozadí "výroby" mléka. 

 

 

Zpět na Novinky