Veganští sportovci o stravě v novém televizním spotu

Dalším zajímavým počinem, ve kterém úspěšní sportovci motivují veřejnost k přesměrování na rostlinnou stravu, je vystoupení Montela Owense, Maca Danziga a Brendana Braziera v novém televizním shotu ABC 7.

Všichni tři zde mluví o své motivaci, spojení se špičkovými sportovními výkony i praktických pozitivních dopadech, které na ně měl přechod na rostlinnou stravu.

O své motivaci hovoří nejprve hráč NFL Montell Owens, když mluví o tom, že sám přešel na veganství po té, co sledoval zdravotní komplikace u svých přátel a rodiny: "Mnoha z těch věcí se dalo zabránit."

Motivací pro Maca Danziga, ultimátního zápasníka, byly primárně etické důvody, brzy však poznal, že s rostlinnou stravou může dosahovat také špičkových sportovních výkonů: "Cítil jsem se stále stejně, ne-li lépe". A dodává také zajímavou osobní zkušenost týkající se jeho sportovního jídelníčku: "Myslím, že pokud máte zařazeny kvalitní tuky a sacharidy a také kvalitní bílkoviny, nepotřebujete jich ani tak velká množství".

  

Oběma sportovcům v jejich volbě a konkrétních krocích pomáhal triatlonista Brendan Brazier, který postupně své bohaté praktické zkušenosti přeměnil do vysoce kvalitních produktů, které dnes nabízí pod svou značkou Vega. A nejen jim:" Fotbalistům, hokejistům, lidem v bojových sportech a mnoha dalším." Brendan všem těmto špičkovým sportovcům předává to, že rostlinná strava je nejen plnohodnotným způsobem výživy, ale dokonce zdravějším, s potenciálem podpořit jejich výkon.

A co vzkazuje lidem, kteří se stravují konvenčně? "Osobně si myslím, že je lepší přecházet na rostlinnou stravu postupně. Lidé si tak pomalu zvyknou  a pomalu začnou měnit své stravovací návyky a začnou jíst kvalitní jídlo."  

V této souvislosti jsou jistě zajímavá i slova Montela Owense:"Změna je kulturně už nevyhnutelná, tak proč nezačít od sebe?"

Reportáž najdete zde:  

http://abclocal.go.com/kabc/story?section=news/food_coach&id=9060743

 

 

Zpět na Novinky