Veganští maratonci si zaběhli 450 kilometrů

Zajímavá akce na podporu veganství se konala v Německu. Celkem 32 veganských maratonských běžců a běžkyň zaběhlo po padesátikilometrových úsecích štafetový ultramaraton v celkové délce 450 kilometrů. Tuto vzdálenost urazili za 54 hodin. Akce měla i zajímavou myšlenku, když vedla po silnici číslo 12 a i její název 1.Vegane Ultramarathonstaffel B12 odkazoval k tomuto vitamínu. "Každý, kdo se zajímá o veganskou stravu, řeší i vitamín B12, který se u kritiků veganství neustále objevuje jako argument proti němu. Právě proto jsme chtěli překonat silnici s tímto označením, abychom dali najevo, že není problém na veganské stravě všechny tyto předsudky řešit," uvádějí organizátoři. 

U vitamínu B12 pak doporučují konzumaci veganských výrobků, do kterých se tento vitamín přidává (což je dnes už zcela běžné a najdeme ho bezmála ve všech rostlinných mlécích, jogurtech, margarínech apod - popřípadě ho lze suplementovat). 

Kromě zdůraznění sportovní výkonnosti na vegan stravě směřoval běh i celkově k podpoře práv zvířat a změně pohledu na ně, než jen jako na zdroj surovin (masa, mléka, kůže apod) a zisku. 

V Německu je v současné době veganství na obrovském rozmachu a počet veganů i vegetariánů neustále narůstá. Projevuje se to i ve výrazně se zvyšující poptávce po veganských výrobcích a například německý řetězec supermarketů VEGANZ, kde jsou k dostání jen čistě veganské produkty, roste natolik rychle, že si toho všímají i česká média zaměřená na bussines - článek najdete třeba zde. Tento řetězec se objeví v dohledné době i u nás, když avizoval, že první pobočku otevře v Praze. Počet veganů a vegetariánů v Německu se pohybuje už nyní v milionech a podobné akce zájem o zdravý životní styl ohleduplný ke zvířatům dále zvyšují.

Videoreportáž z veganského ultramaratonu najdete zde :

 

 


Zpět na Novinky