Veganský sprinter Massimo Brunaccioni a jeho tipy

Massimo Brunaccioni  je výborný italský sprinter a fitness závodník, který se stravuje vegansky. Jakou formu mu tento životní styl přinesl, můžete posoudit sami na fotkách níže. A zde najdete jeho tipy k tréninku a výživě, i jeho důvody, proč se rozhodl žít ohleduplně ke zvířatům.

 

 

 

"Stát se veganem bylo jedno z mých nejdůležitějších a nejlepších rozhodnutí v životě. Ovlivnila mě v tom tehdy moje matka, která se stravuje bez masa už přes dvacet let. Poslední jiskra ale byla, když se v naší rodině objevil pes a já viděl, jak na mě jeho zvířecí oči hledí s nadějí a láskou. Jsou přitom stejné, jako oči u jiných zvířat, která slouží lidem jen jako potrava, aniž by o nich přemýšleli jako o živých tvorech. Od té doby už vím, že chci žít bez masa. 

 

"Když jsem se stal veganem, přineslo mi to nápor nové energie, kterou jsem musel uvolnit. Dřív jsem vzpíral a teď si k tomu přidal další sporty, jako sprinty, fitness nebo kalistheniku. Hodně mě přitom motivuje, že mohu inspirovat i ostatní k ohleduplnému životu, který jim navíc zlepší zdraví i kondici."

 

 

 

"K jídelníčku všem doporučuji, aby byl maximálně pestrý a vyvážený. Je v něm třeba mít obilniny, luštěniny, ovoce, syrovou zeleninu a všechny další složky. Čerstvé věci jsou výborné a já jimi začínám každé jídlo, ale jako zdroj energie jsem si oblíbil i třeba sušené ovoce."

 

 

 

"Mnoho lidí je pod vlivem mýtů stále přesvědčeno, že maso je základem našeho zdraví, ačkoli studie z posledních let ukazují opak. Jsem rád, že mohu sám na sobě ukázat, že se na veganské stravě člověk stane silnějším a zdravějším." 

 

"Pokud jste v tréninku začátečníci, věnujte dostatek pozornosti provedení cviků, které děláte. Nemá význam snažit se zvedat velké váhy, když na to nejste připraveni. Čas tréninku také věnujte opravdu jen jemu, nechoďte si do posilovny povídat s kamarády - výsledky dosáhnete jen tvrdou prací." 

 

 

 

"Zvolit si veganství jako styl života je to nejlepší a nejdůležitější rozhodnutí, které můžete udělat. Pro svoje zdraví, zdraví planety a hlavně pro naše zvířecí kamarády, kteří si zaslouží, stejně jako my, šťastný a dlouhý život."

 

 

 

Zpět na Novinky