Vegansky se stravující profiboxer obhájil světový profititul

V sobotu v noci se utkal v americkém Las Vegas v obhajobě světového titulu WBO, který získal vítězstvím nad fenomenálním filipíncem Manny Pasquianem, vegansky se stravující boxer welterové váhy Timothy Bradley s mexickým vyzyvatelem a bývalým čtyřnásobným mistrem světa Manuelem Marquezem. Bradley nastupoval do tohoto zápasu jako doposud neporažený (zvítězil ve všech ze svých dosavadních třiceti utkání), ovšem na straně Marqueze stály obrovské zkušenosti, když odboxoval v profiringu již více než dvojnásobek zápasů (61 - z toho v 55 zvítězil a rozdal 40 knockoutů). Jednou ze zbraní Timothy Bradleyho, na kterou ovšem podle svých slov vsází, je i veganský jídelníček, který okomentoval nedávno v článku pro server Boxingscene takto: "Na veganské stravě mám obrovské množství energie, takže mám dokonce problém usnout v noci, nic mi nepřijde příliš náročné a těžké," uvedl Bradley, který sice na rozdíl od jiných vegansky se stravujících sportovců příliš neřeší etické důvody k veganství, ale hlavně jeho pozitivní vliv na fyzickou výkonnost v extrémní sportovní zátěži, ale i  tak jasně ukazuje přínosnost tohoto životního stylu. 

A i v tomto dvanáctikolovém zápase se ukázalo, že Bradley je skvěle fyzicky připravený, když v úvodních kolech měl sice poněkud navrch zkušenější Marquez, ale postupně přestával stíhat Bradleyho tempo a ten v druhé polovině zápasu dominoval a dokázal poměrně jednoznačně zvítězit. Zůstává tak neporaženým boxerem a světovým šampionem.

Více informací o vlivu veganského jídelníčku na jeho výkonnost si v angličtině můžete přečíst zde. Zajímavý je zejména jeho výrok, že veganskou stravu doporučuje kvůli obrovskému nárůstu energie všem sportovcům - ten by si zejména někteří čeští výživový poradci, kteří doporučují podle mnoho let starých a překonaných dogmat maso třikrát denně, měli řádně poznamenat.

Timothymu k jeho skvělému výsledku samozřejmě gratulujeme. 

 

 

Zpět na Novinky