Veganské vítězství v extrémním běžeckém závodě

Skvělý výsledek se podařil o víkendu v závodě 100 MIL KRAJEM MALÝCH KARPAT slovenskému běžci a veganovi Jiřímu Horníčkovi, který v dresu Vegan Fighter ve své kategorii zvítězil. Trasu Last Ronin dlouhou neuvěřitených 172 kilometrů s převýšením 6250 metrů zdolal v čase 35 hodin a 18 minut na prvním místě. Gratulujeme!

A tohle takhle shrnuje Jiří své zkušenosti s veganstvím a extrémním sportem: "Čisto rastlinne som sa začal stravovať kvôli zhoršenému zdravotnému stavu a už sa ku klasickej strave nikdy nevrátil. Bolo mi ľúto špiniť niečo tak posvätné ako je moje telo a za to sa mi odvďačilo pevným zdravým. Neskôr prišla stránka duchovná (karma) a nakoniec bola len otázka času kedy príde stránka etická. Vegánstvo je pre mňa jediná cesta po ktorej môžem kráčať. Momentálne už asi rok všetky svoje odbehané kilometre venujem zvieratom cez skupinu: Běžecká výzva: Běžíme pro zvířatahttps://www.facebook.com/groups/952504301527070/ "

Za Vegan Fighter přejeme hodně dalších úspěchů a děkujeme Jiřímu za výbornou reklamu životnímu stylu respektujícímu zvířata.

Zpět na Novinky