Veganská cestovka nebo třeba líbánky? Už žádné sci-fi

Také byste se rádi dočkali doby, kdy byste nemuseli všechno přizpůsobovat svému přesvědčení a tomu, zda se třeba na dovolené vůbec najíte nebo aby vedle vás někdo neporcoval žádné zvíře? :) Rádi byste si alespoň někdy objednali dovolenou nebo catering na party "normálně" jako "normální" člověk?

První případy nabídek služeb, které obsahují možnost etické volby už se naštěstí začínají objevovat a nezbývá než doufat, že se brzo objeví i u nás. Jejich služeb ale můžete využít v některých případech online už nyní.

Například veganské cestování si můžete objednat u Veg Voyages - Vegan Adventure Tours, kde v nabídce najdete poznávací a adventure zájezdy do mnoha, nejčastěji východních zemí. Svou dovolenou si můžete ale také sami naplánovat na serveru Responsible Travel.

Dobrodružství na cestách a nebo klid bez lidí a veganské zázemí vám na míru může pomoci naplánovat ale také Vegan Travel Agent.

A pokud byste zatoužili po něčem luxusnějším, objednat si můžete i veganskou dovolenou na luxusní lodi - například cestovní kancelář Luxe Travel nabízí veganské menu na lodích Roayal Caribbean. Lodí se také můžete vydat za dobrodružstvím - horní tok Amazonky můžete prozkoumat lodí SeaDream, kde se najíte dokonce raw vegansky.

V případě, že rádi řídíte sami, privátní plachetnici vám půjčí nebo vás třeba naučí potápět se, a vegansky se k tomu o vás postarají u Vegan Sailing.

Užitečným, pokud cestujete, je pak určitě seznam možností veganských jídel na palubách letadel - letecké společnosti je nabízí už mnoho let a objednávat můžete na delších letech i u ČSA. Seznam toho, co lze objedant, najdete například na tomto linku.

A pokud třeba chystáte zahradní party nebo domácí oslavu, můžete si objednat dokonce už i živé osobní veganské kuchaře :)

Objevují se už ale také další možnosti, které si jako vegan nebo veganka můžete objedat - například veganskou svatbu. Nabídku, spolu s praktickými tipy, jak třeba zvládnout neveganské hosty :) najdete na webu Rose Pedals Vegan Weddings nebo Ethical Weddings (další linky zde.)

A co třeba veganské líbánky? :) Už ani to není úplné scifi. Pokud neradi cestujete na vlastní pěst, na Vegan Honemoons si můžete vybrat z 12 destinací, kde pro vás připraví 14 dní ve veganském ráji a zařídí vše od stravování až po nabídku ekovýletů.

Možnosti rychle přibývají, i když u nás je nabídka samozřejmě zatím mizivá. O něco lepší se zdá situace ve vedlejším Rakousku a Německu. Budeme rádi, pokud se s námi a ostatními podělíte o vaše případné osobní zkušenosti.

Zpět na Novinky