Vegan strava bodybuildera Joela Kirkilise

Joel Kirkilis je vynikající veganský bodybuilder, který zaznamenal mnoho úspěchů na fitness soutěžích po celém světě. Jeho závodní váha je kolem 80ti kilogramů, mimosoutěžní pak cca devadesát kg (při 174 centimetrech). A tady je několik tipů z Joelova veganského jídelníčků:

"Mým hlavním zdrojem proteinů je zejména tempeh, který na můj organismus a sportovní výkonnost působí velice dobře. Mimo sezónu bílkoviny příjímám ve vysokém množství ještě z tofu, ořechů nebo seitanu. Celkově si hlídám denní přísun bílkovin kolem dvou gramů na kilogram aktuální tělesné váhy."

 

 

 

"Před soutěží se snažím snížit přísun sacharidů, u tuků to držím v rovině kolem 1,5 g na kilogram tělesné váhy. Tuky přijímám zejména ve formě různých rostlinných olejů… Jeden den v týdnu před soutěží pak přísun sacharidů trochu zvednu, což mi pomůže ve vyladění formy." 

 

 

 

"Mimo sezonu si  dopřávám i různé vegan burgery, hořké čokolády apod, mám rád pestrou vegan stravu a je důležité, aby člověk cítil, že se může dobře najíst a neodpíral si víc, než je nutné kvůli sportovní formě a etickým důvodům, které jsou pro mě hlavní." 

 

 

 

 

Z doplňků stravy Joel bere vitamín B12 a hodně vyhledává lněné semínko skrz vysoký obsah esenciálních aminokyselin. A co dopručuje Joel mladým veganským sportovcům? "Snažte se zjistit, jaké kombinace potravin u vás fungují nejlépe, různě mezi sebou kombinujte veganské zdroje bílkovin, tuků i sacharidů a vaše tělo vám samo řekne, co vám nejlépe svědčí. A nebojte se požádat o radu zkušenější sportovce."

 

A na závěr ještě Joelovy silové výkony (při váze 80 kilogramů). 

Dřep: 190 kg

Benč: 150 kg

Mrtvý tah: 195 kg

 

 

Joel (dole uprostřed) s veganskými fitness kolegy z gymu v Melbourne 

 

 

Zpět na Novinky