Vegan Friendly Gym

Často se nás ptáte, kde s námi můžete pravidelně trénovat bojové sporty a kde budete mít jistotu, že vaše tréninky budou opravdu kvalitní a pod vedením špičkových trenérů. Protože lidé z VF Crew jsou roztroušení po tělocvičnách v celé republice, rozhodli jsme se vám usnadnit orientaci a doporučit vám oddíly, se kterými spolupracujeme a které jsou podle našeho názoru na výborné úrovni a navíc “vegan friendy”. Tyto gymy podporují myšlenky ohleduplnosti ke zvířatům a i když v nich netrénují čistě vegané, jsou jim naše názory blízke a jsou maximálně otevření. Zároveň se jedná o gymy špičkové kvality, s prokazatelnými výsledky, což je pro nás zásadní kritérium nezbytné k růstu veganských bojovníků a bojovnic. K dispozici v nich budete mít dostatečné zázemí k technickému rozvoji, zkušené trenéry a i množství kvalitních sparingpartnerů a sparingpartnerek, což je naprosto nezbytný předpoklad k rozvoji v plnokontaktních bojových sportech, získavání zkušeností, učení se a závodní kariéře, ať už amatérské nebo profesionální.

První gymy zapojené do projektu Vegan Friendly gym, který jsme pokřtili 9.9. na Veggie Náplavce Future, najdete na odkazech níže a samostatném webu www.veganfriendlygym.cz. Všechny z nich můžeme osobně doporučit; jsou kvalitní, otevřené, naše myšlenky podporují a ve většině z nich někteří VF Crew trénují, takže se tam můžeme s námi i osobně potkat. 

Partnerem projektu Vegan Friendly Gym je Česká Muaythai Asociace.

 

 

 

Vegan Friendly Gymy:

 

Praha:

Hanuman gym Praha  (thaibox, K1, MMA)

Nejstarší a nejúspěšnější český gym, založený Petrem Macháčkem, který k nám dovezl muay thai a vychaval množství špičkových zápasníků a zápasnic. Petr má obrovské množství zkušeností s thajským boxem i MMA a je zřejmě nejúspěšnějším českým trenérem. Podpořil i naši kampaň Bojujeme za zvířata a má zkušenosti i s rostlinnou stravou ve sportu. V gymu se můžete potkat například s vítězkou Mistrovství ČR v muaythai CMTA Lindou Maruščákovou z VF crew. 

 

 

 

 

 

 

 

Reinders Team  (MMA, thai box) - Klub založený velice úspěšným bojovníkem Andre Reindersem. I ten podpořil naši kampan Bojujeme za zvířata a podporuje různé další projekty na podporu práv zvířat - například projekt na Vlčí hlídky a další. Klub se specializuje hlavně na MMA a jeho bojovníci a bojovnice sbírají úspěchy po celém světě. Z VF Crew zde trénuje například Mistr ČR v MMA a muay thai Pavel Salčák, vicemistr ČR v thajském boxu Václav Schweidler, naše podporovatelka Petra Částková a část přípravy zde absolvuje i Linda Maruščáková. 

 

 

 

 

 

Penta gym  (MMA) - Jeden z nejúspěšnějších českým gymů, který se specializuje hlavně na MMA. Vede ho velice zkušený trenér Daniel Barták. V tomto gymu působí z VF Crew například Magdalena Šormová, která získala pod vedením Daniela Bartáka světový MMA titul organizace WWFC. 

 

 

 

Kosagym  (Kick box) - Pražský club který se specializuje zejména na kick box a jeho různé disciplíny: full contact, low kick, light contact. Trénuje zde hodně veganů i vegetariánů a jeden z hlavních trenérů Kosagymu a úspěšný zápasník Petr Tahal je vegatarián. 

 

Vedral Boxing  (Box) - Klub vedený dlouholetými vegany bratry Vedralovými. Zaměřuje se zejména na klasický box, ale je možné dohodnou tréninky i v jiných stylech. 

 

Aréna Pavly Kladivové  (Bojové sporty, Fitness, Crossfit) - Síť moderních tělocvičen v Praze vedená zkušenou Pavlou Kladivovou, která má bohaté zkušenosti z různých silových a bojových sportů. V tělocničnách je široká nabídka různých druhů tréninků (bojové sporty, crossfit, kettlebell, fitness), které jdou i kombinovat. 

 

 

Brno:

Muay thai Brno  (thai box) - Brněnský gym s více než dvacetiletou tradicí založený Karlem Kaiserem, který má obrovské zkušenosti zejména s thajským boxem. Gym vychoval několik mistrů světa, mezi jinými i Jana Mullera z VF Crew, se kterým se zde můžete potkávat. Působí zde i další trenéři a fighteři/rky, kteří se stravují vegetariánsky nebo vegansky.

 

 

 

Wiking Gold Gym  (BJJ, MMA)

Gym založený Bronislavem Střížem, který je držitelem hnědého pásu v BJJ a má s bojovými sporty mnoho let zkušeností. Kromě BJJ se gym zaměřuje na MMA. Věnuje se intenzivně i tréninku dětí (startují za něj například úspěšní mladí veganští bojovníci Filip a Štěpán Futákovi), jako trénér MMA zde působí i Jan Muller z VF Crew. 

 

Jetsaam Gym  (Muay thai, MMA) - Klub založený výborným thaiboxerem Martinem Karaivanovem. Trénuje zde například jeden z nejlepších českých bojovníků Jiří Procházka, kterého můžete znát z naší kampaně Bojujeme za zvířata. Více info o Jiřím Procházkovi včetně možnosti nákupu veganských suplementů najdete na https://www.bjp-store.com/  Klub nedávno otevřel novou skvěle vybavenou tělocvičnu a má velkou základnu bojovníků v thajském boxu i MMA i zkušených trenérů. 

 

 

 

Kladno:

SKS Arena  (různé styly) - Úspěšný klub, kde trénuje světový šampion Jan Homolka, který se stravuje bez masa. Působí zde v pozici trenéra MMA i Alan Svoboda z VF Crew. V klubu se trénuje široké spektrum bojových sportů, mj kick box, MMA, Krav Maga nebo judo. Tréninky jsou zaměřené i na děti.

 

 

 

 

Polsko:

Freedom Fighters Poznaň  (Muay thai, fitness) - Polský gym zaměřený zejména na thajský box, crossfit a cvičení s kettlebells. Klub organizuje i různé druhy turnajů a seminářů. 

 

 

 

Zpět na Novinky