Vegan Chris Lodge a jeho opičí parkur

Pokud byste se procházeli po anglickém Basingstonu, mohli byste se dočkat pořádného překvapení v podobě mladíka, který by z ničeho nic vyběhl po kolmé stěně vedle vás a s několika kotouly zmizel v bludišti místních střech, mezi kterými by přeskakoval. Jednalo by se k Chrise Lodga, který se věnuje tvz. freerunningu a parkuru, tedy co nejnáročnějšímu běhu vylepšeném o různý gymnastické kousky, inspirovanými často i ve zvířecí říši (velice doporučujeme video s opičím parkurem v Chrisově podání). Tento sport samozřejmě vyžaduje perfektní kondici a fyzickou zdatnost a i z tohoto důvodu se Chris stravuje již roky vegansky. Ovšem hlavním důvodem byl pro něj vztah ke zvířatům. "Prostě jsem se jednoho dne probudil a sundal si z očí klapky. Miluji zvířata a i díky tomu, že je nejím, jsem se dostal na vrchol své fyzické kondice, jsem mnohem zdravější a hlavně duševně se cítím mnohem lépe. Většina lidí si není schopna spojit jídlo na jejich talíři s konkrétním zvířetem, neuvědomují si, co do svého těla vlastně dostávají. Moje zkušenost na vegan stravě je jasná: cítím se teď mnohem víc živý." 

 

 

 

Chris preferuje maximum syrového ovoce a zeleniny, jeho jídelníček se blíží RAW vegan pojetí. Objevuje se v něm quinoa, sladké brambory, vločky, často si dává smoothie, kvalitní oleje, jako zdroj zdravých tuků pak preferuje avokádo a nevyhýbá se ani superfoods. 

"Rád pomůžu a poradím každému v mém okolí, kdo o změně jídelníčku uvažuje, ale nikomu nechci kázat a tlačit ho k něčemu, kde nechce být sám," shrnuje Chris svou filozofii. "Důležité je pochopit, že tohle rozhodnutí děláte i sami pro sebe."

 

 


Zpět na Novinky