V Austrálii otevírají první veg řeznictví

Máte rádi veganské uzeniny, rádi zavzpomínáte na chuť masa nebo se masa kvůli jeho chuti nemůžete zbavit úplně? :) Nové veganské řeznictví bylo otevřeno v Australském Enmoru. Obchod nabízí několik druhů vegeteriánských a veganských "mas" a uzenářských výrobků, samozřejmě také v organic kvalitě.  

   

 

Australský Spoon's Vegetarian Butcher však není prvním veg řeznictvím - několik podobných obchodů bylo za poslední dva roky otevřeno také v Evropě a vy je při svých cestách určitě navštivte, alespoň v případě, že si rádi pochutnáte nebo byste rádi vyzkoušeli výrobky, jaké nabízí například holandský Vegetarian Butcher  - kuřecí kousky, masové kuličky, uzené plátky slaniny, salát z tuňáka, gyros nebo maso naložené třeba na řecký způsob. Seznam holandských a německých dealerů najdete zde a zajímavý článek o této firmě a veg masu obecně nazvaný Konec masa? v The Independent tady. 

 

 

 I u nás lze samozřejmě v dnešní době koupit mnoho "masitých" veganských a vegetariánských jídel - a nezbývá než se těšit, až i u nás budeme mít první etické "řeznictví". :) 

 

 

 

 

Zpět na Novinky