Tři dobré, povánoční zprávy pro zvířata

Obrovská množství kaprů, kteří letos zemřeli o vánocích, snad mohou symbolicky "dorovnat" výsledky týkající se výrazného poklesu konzumace ryb v USA. Za posledních šest let se totiž podle posledních statistických údajů snížila o 14%, což jsou v globálním měřítku výrazná čísla týkající se statisíců tun ryb.

 

Co se naopak zvyšuje je podíl zastoupení umělých kožešin na trhu. V letošních kolekcích je nabízí rekordní počet značek a podle vyjádření článku USA Today začínají být tyto materiály "díky technologiím posledních let téměř identické a spolu s nižší cenou i vhodné pro rychle narůstající segment zákazníků, kteří chtějí být ohleduplní ke zvířatům".

 

Podle dostupných údajů také stále stoupají čísla týkající se prodeje veganských potravin. Ty se stále více neprodávají jen v malých, specializovaných prodejnách, ale i ve velkých řetězcích, v USA například v Safeway nebo Chipotle, u nás sledujeme snahy zařazovat veganské potraviny do sortimentu prakticky všech velkých supermarketů.

Veganství začíná být pojímané stále více i v médiích jako zdravý, ohleduplný životní styl a stoupá počet lidí zařazujících rostlinné potraviny kvůli zdraví a zvířatům do jídelníčku.  
To se týká i stále většího počtu "celebrit", které dál zpětně motivují většinovou populaci. Stále více viditelné jsou také příklady veganských sportovců a sportovkyň. Celkově také přibývá studií prokazujících prospěšnost rostlinné stravy.

 

To je obrovský úspěch, o kterém by se veganům a vegankám před deseti lety skutečně ani nezdálo :), založený také na vaší podpoře - díky za to! 

 

Zpět na Novinky