Tip na výbornou vegan svačinu: pomazánka z avokáda

Nedílnou součástí veganského sportovního jídelníčku by mělo být dodržování dostatečného počtu jídel denně (ideálně šest, min pět), které vede k zrychlení metabolismu a tedy zabraňuje ukládání nežádoucího tuku v těle. Pokud je to jen trochu možné, rozhodně se vyplatí dodržovat kromě rytmu snídaně - oběd - večeře i min dvě svačiny denně. Stejně jako další jídla, i svačiny by přitom měly být nutričně co nejvíc vyvážené a přitom pestré. A rozhodně není na škodu, když si na nich maximálně pochutnáte. Pomazánka z avokáda splňuje všechny tyto předpoklady vrchovatě. 

 

 

 

Avokádo je vynikajícím zdrojem minerálních látek a vitamínů a kromě toho obsahuje jeho dužina ty nejkvalitnější tuky, složené z nenasycených mastných kyselin - hodí se tedy i v období, kdy se snažíte například při silovém tréninku nabrat na objemu. Je totiž zároveň i výborným zdrojem bílkovin. Obsahuje rovněž monosacharid manózy, který je využívan naším mozkem jako zdroj rychlé energie. Avokádo má tedy vliv nejen na fyzické zdraví, ale výrazně přispívá i k dobré dušení kondici. 

Příprava pomazánky z avokáda je velice snadná a rychlá, v podstatě stačí smíchat jeho dužinu s trochou soli, pepřem, eventuelně česnekem a olivovým olejem (nejlépe panenským). Můžeme přidat i nadrobno nakrájenou cibulku a rajče. Vše poté pokapeme limetkovou šťávou a namažeme na celozrnný chleba nebo bagetu, popřípadě podáváme s kukuřičnými tortilla chipsy.

Přejeme dobrou chuť!

 

 

 

 

Zpět na Novinky