Testy kosmetiky na zvířatech jsou v EU od března definitivní minulostí - i díky vám

Po 23 letech intenzivní kampaně za zrušení testů na zvířatech organizované Evropskou koalicí za ukončení pokusů na zvířatech a u nás zaštiťované projektem Svobody zvířat Netestováno na zvířatech  se EU konečně dočká zákazu dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech! 

 

11. března vstoupí v platnost zákaz dovozu a prodeje kosmetiky testované na zvířatech, přestože byl do poslední chvíle ohrožen návrhy o odložení nebo zmírnění zákazu, což by fakticky zahrnovalo další tisíce zmrzačených nebo usmrcených zvířat. Nový evropský komisař pro zdraví a spotřebitelskou politiku Borg však již potvrdil, že k tomu nedojde a zákaz bude platit v plném znění. 

 

Děkujeme vám všem, kteří a které jste tento zákaz podporovali – ať už aktivně, např. účastí na mnoha akcích podporujících tento zákaz, formou podpisu na peticích, nebo i jen pasivně spotřebitelským výběrem kosmetiky netestované na zvířatech – i tento spotřebitelský tlak je v konečném důsledku zodpovědný za toto finální přijetí zákazu. 

 

Děkujeme za zvířata a v následujícím článku  si můžete přečíst vice info o tom, jak dále postupovat, pokud se chcete opravdu vyhnout všem testům na zvířatech pro kosmetické účely – ne všude na světě jsou bohužel od března zakázany. Dozvíte se zde také, jak vybírat  další výrobky, například čistící prostředky tak, aby kvůli vám nemuselo trpět žádné zvíře.  

 

Anglické stránky projektu zde .  

 

 

Zpět na Novinky