Téma ochrany zvířat pro širokou veřejnost - animované video o velkochovech od Chipotle

Zajímavý počin má na svém kontě fast-foodový řetězec Chipotle, který v uplynulých dnech zveřejnil animované video The Scarecrow upozorňující na špatné životní podmínky zvířat ve velkochovech. Velmi zajímavou a nenásilnou formou jsou zde zachyceny některé základní problémy, ke kterým ve velkochovech dochází, jako jsou minimální životní prostor pro zvířata, podávání hormonů a antibiotik a špatné zacházení (více zde). 

 

 

I když Chipotle v důsledků vyzývá ke konzumaci biomasa nebo biomléka, což ze samotné podstaty utrpení zvířat odstranit nikdy nemůže (důvody jsme nedávno detailně popsali v tomto článku), jedná se určitě o pozitivní počin. Nenásilnou formou totiž seznamuje koncového, "průměrného" konzumenta s tím, že s velkochovy je něco v nepořádku, a ukazuje cestu, kudy se vydat a pro začátek alespoň zmenšit míru utrpení zvířat. Vzhledem k zacílení na tuto skupinu spotřebitelů a také ke způsobu šíření - paralelne s videem byla zveřejněna i videohra ke stažení do mobilů - je možné očekávat, že se téma ochrany zvířat dostane i tam, kde by s ním proniknout bylo obtížné. 

Pokud vás zajímá, jak podobné animované video vzniká a jaké jsou důvody tvůrců k zacílení právě na špatné životní podmínky zvířat ve velkochovech, podívejte se také na video Jak vznikal Scarecrow. 

 

 

 

Zpět na Novinky