Světlá budoucnost pro slepice: Rostlinné alternativy vajec určené pro světový trh

Milion dolarů věnovaných na vývoj rostlinných alternativ k vejcím je nadějnou zprávou nejen pro miliardy slepic, které trpí neuspokojením většiny přirozených potřeb v klasických, ale často i tzv. ekologických chovech, ale i pro lidi stravující se rostlinnou stravou. Těm vejce často chuťově chybí. 

Dárcem není nikdo jiný, než zakladatel PayPalu Pieter Thiel, který tak podpořil další z firem zabývající se vývojem alternativ k živočišným produktům, Hampton Creek Foods. Ta byla podpořena už vícekrát, například fondem miliardáře Vinoda Khosly Khosla Ventures, který věnoval miliony dva. Na konferenci Khosla Ventures byl dokonce v rámci propagace produktu Beyond Eggs nahrazujícího vejce uskutečněn velmi zajímavý pokus, který by mohl přesvědčit i mnoho apriorních odpůrců alternativ: Bill Gates a Tony Blair dostali ochutnat dva druhy muffinů - jeden vyrobený s přidáním klasických vajec, druhý s alternativní, rostlinnou novinkou. Ani jeden z nich nepoznal žádný rozdíl.

A to je podle slov jednoho ze zástupců další ze společností orientujících se na nový segment trhu Kleiner Perkins Cad & Byers i hlavním cílem: "Nechceme vyrábět "jen" umělé maso nebo vejce. Naším cílem je nabízet ve všem stoprocentně srovnatelnou alternativu."  

Hampton Creek Foods a investice uskutečněné v poslední době i do dalších podobných společností, věnovaných např. vývoji umělého masa a jeho výrobě metodou bioprintingu znovu ukazují, že rostlinné alternativy jsou patrně již jednou z hlavních cest pro budoucnost i pro investory - a tím samozřejmě o to více i pro planetu, zdraví a zejména pro zvířata. Těšíme se na ně :) 

Článek v BussinessNews o výrobě umělých vajec najdete zde .

Článek o umělém mase metodou bioprintingu najdete na našem webu zde

A pokud byste se chtěli podívat i na útulek pro slepice z velkochovů, podívejte se například zde.  

 

 

 

Zpět na Novinky