Svět roku 2050 podle BBC: definitivně bez zvířecích jatek

Velmi zajímavý dokument připravuje pro diváky v současné době BBC. Pod názvem What if...? se skrývá série příspěvků v podobě klasických večerních televizních zpráv, ovšem z roku 2050. 

V jednom z dílů je pohled do budoucnosti, která by mohla podle současných vědeckých odhadů nastat, věnován také masu a jatkám.

Moderátor v něm oznamuje, že spotřebitelé si už nadále nebudou moci kupovat nebo konzumovat maso z živých zvířat:"Vláda a experti OSN pro vědu došli k tomu, že utrpení a porážky hospodářských zvířat už nemohou být v moderní společnosti nadále tolerovány." Zprávy dále pokračují v tlumočení názorů farmářů a také společností, které vyrábějí v té době již standardně maso metodou bioprintingu (o této alternativní metodě budoucnosti jsme psali v tomto článku ): "Zprávu vítají výrobci masa 3D bioprintingem, kteří dnes již standardně nabízejí širokou paletu výrobků od méně tradičních příchutí, jako je kokos až po tradičnější umělé kuřecí nebo koňské maso."

...Také se těšíte, až jednou takové zprávy uslyšíte?  Pokud vám to přijde neuvěřitelné, připomínáme jen, že ještě před pár desítkami let bylo zcela běžné, že ženy neměly volební právo, že si černoch nemohl sednout vedle bělocha v autobuse a například otroctví bylo zrušeno před necelými 200 lety. Vývoj jde někdy mnohem rychleji, než si umíme v nejdivočejších snech představit. 

Ukázku ze zpráv BBS s názvem Novinky 2050: veškerý prodej masa zakázán najdete zde:

http://www.bbc.com/future/story/20130326-news-2050-all-meat-sales-banned

 

 

Zpět na Novinky