Soucitný vegan kulturista Arvid Beck

Arvid Beck je přední německý naturální kulturista a samozřejmě i vegan, pro kterého jsou jednoznačnou motivací k tomuto životnímu stylu etické a morální důvody. Zde jsou popsané Arvidovými vlastními slovy: "I když je veganská strava mnohem zdravější než konvenční, moje motivace k ní je čistě z morálních a etických důvodů. Miluju zvířata, cítím s nimi soucit a jsem toho názoru, že lidský život má na této planetě stejnou hodnotu, jako život jakéhokoli jiného tvora. Každá živá bytost má svoji duši, je krásná svým jedinečným způsobem a má právo žít svobodně… aniž by ji někdo zneužíval, zotročil nebo zabil. 

 

 

Nemohl bych žít s myšlenkou, že mi jiná bytost musela dát svůj život, jen abych si od ní vzal nějaké živiny, které mohu stejně dobře dostat z rostlinných zdrojů. Být veganem je nejlepší věc, kterou můžete udělat, pro své zdraví i v zájmu zvířat a celé planety."  

Arvid se živí kromě bodybuildingu i jako trenér a nutriční specialista a toto je jeho pohled na mýty související s výživou v oblasti budybuildingu. "Spousta kulturistických časopisů je postavená na tom, že oslavují nějaké chemické mutanty s naprosto abnormální svalovou hmotou podpořenou anaboliky jako přístí Mr. Olympia - nutí čtenáře nakupovat spousty věcí za spousty peněz. Je to v první řadě obchod a průmysl, nic víc. Já sám preferuji "oldschool" přístup, tvrdý trénink a zásady naturální (přírodní) kulturistiky, bez chemie, anabolik apod." 

 

 

 

Jako zdroje bílkovin slouží Arvidovi zejména luštěniny a ořechy, sacharidy pak získává a rýže a rýžových koláčků, brambor, celozrného pečiva nebo banánů. Vysoce kvalitní esenciální mastné kyseliny bere z ořechů a lněného oleje. 

"Spousta lidí si myslí, že jako vegan se cítíte být nějak nadřazený, ale to je nesmysl," dodává Avril.  "Nemyslím si, že jsem lepší než kdokoli jiný ani nic podobného, jen se snažím procházet světem s otevřenýma očima. A všechno, co vidím, mi říká, jak je dobře, že jsem tuhle změnu ve svém životě udělal. Nikdy nebudu nikoho nutit, aby ji dělal také, ale rád ukážu každému, kdo bude chtít, způsoby, jak může zdravým životním stylem pomoci zvířatům a planetě." 

Zpět na Novinky