Sidík – osobnost s trochu jinou tváří

Nesouhlasíte s názorem, že prasata jsou dobrá jen k jídlu? My také ne. :-) Proto jsme se rozhodli, že vám více představíme partnerský útulek České veganské asociace – Útulek Tibet z Maref. Tento útulek má totiž od letošního léta jedno velké specifikum – Sidíka. 

Sidíkovi je půl roku a narodil se v jednom běžném, českém chovu prasat. Protože byl malý a hubený, chovatel ho chtěl rutinně usmrtit - v chovu by pravděpodobně nebyl ze Sidíka standardní výnos. Majitelé a zakladatelé útulku Tibet, Alžběta a Jirka se Sidíka ujali a od června s nimi žije v prostorách útulku, který je zároveň i jejich domovem. V útulném prostoru útulku se dělí o jejich přízeň s další téměř stovkou koček a osmi psy – a to i ve vnitřní části, kam Sidík velmi rád chodí odpočívat. 

Sidík je osobnost – velmi živý, zvídavý, ale i mazlivý a přítulný. Rád si také dělá věci po svém a je trochu mlsný :-) ...zkrátka má své jedinečné vlastnosti, které najdete u zvířat považovaných lidmi za domácí mazlíčky. Tváří v tvář tvoru, který zvídavě prozkoumává vše kolem sebe, skotačivě skáče nebo se hravě prohání po trávě se psy nebo s lidmi, je nesmyslnost rozdělení světa na zvířata označená za domácí mazlíčky a ty, která svůj život stráví ve smutných podmínkách velkochovů a jatek, přímo hmatatelná. 

Rozhovor s vegetariány Betkou a Jirkou o Sidíkovi, o vegetariánském krmivu i dalších zajímavých tématech najdete v dohledné době sekci Články. 

Vegan Fighter jim touto cestou velmi děkuje za skvělou práci, kterou roky pro zvířata dělají. 

Pokud budete chtít Sidíka nebo celkově tento vegetariánsky útulek podpořit, máte na výběr z mnoha možností - od materiální nebo finanční pomoci až k fyzické pomoci v útulku :) nebo pomoci s venčením a péčí o zvířata. Více informací najdete na stránkách České veganské asociace

 

Tady je Sidík ve společnosti Alžběty z útulku Tibet.

 

 

 

A tady Sidík s Lindou z projektu Vegan fighter:

 

 

Zpět na Novinky