Reklama a realita

Pokud vás v posledních dnech také práskla přes oči reklama společnosti Agrofert, patřící Andreji Babišovi, na mléko Tatra, v tomto článku  najdete pár informací, jak je to s tímto výrobkem, u kterého se nás snaží tako reklama přesvědčit, s jakou láskou vzniká, je ve skutečnosti.

Samotnou reklamu můžete vidět tady :

 

 

A zde je pak pár informací k reklamám obecně:

Reklama nezachycuje svět, jaký je ve skutečnosti, ale jeho zidealizovanou, nebo v případě živočišných produktů často úplně lživou, podobu; jediným smyslem každé reklamy je přimět spotřebitele koupit nějaký výrobek, bez ohledu na to, co je s jeho produkcí reálně spojené. V případě masa smrt zvířat na jatkách, v případě mléka nekonečný řetězec oplodňování krav, odebírání jejich mláďat den po porodu a dojení jejich mateřského mléka pro jiný živočišný druh, který ho vůbec nepotřebuje, jen mu chutná. V reklamách na živočišné produkty se nikdy nezdozvíte, jak zoufalý je život zvířat ve velkochovech, odkud pochází 99 procent produkce masa a mléka, o transportech, ve kterých si právě v tento okamžik tisíce zvířat jedou pro smrt; uvidíte jen zinscenované scény se šťastnými krávami a prasátky těšícími se, až se promění v "řízek v akci".

Čím hlouběji budete o těchto věcech přemýšlet, tím větší je šance, že těmto manipulujícím obrazům, kterými nás reklama neustále zahcuje, dokážete bránit a najdete si vlastní cesty.


Zpět na Novinky