Raw veganská horolezkyně Ashley Hamilton a její tipy

Ashley Hamilton je již několik let úspěšnou horolezkyní, která se navíc stravuje raw vegansky (nekomzumuje žádné potraviny, které prošly teplotou vice jak 38 stupňů C).

 

 

V národních amerických soutěžích I těch mezinárodních sbírá již několik let různá ocenění a vedle toho je, stejně jako např. UFC zápasník Mac Danzig , i poměrně úspěšnou umělkyní a malováním by se do budoucna I ráda živila. 

 

 

 

Ashley se již tři roky stravuje čistě raw vegansky, a před tím byla několik let vegetariánkou a I s touto stravou stále trénuje a vyhrála několik náročných soutěží ve sportovním lezení a boulderingu. 

 

Její jídelníček je velmi zajímavý a pro nás inspirující - obsahuje převážně ovoce, sušené I čerstvé a po mnoha experimentech Ashley dokonce příliš nekomzumuje ani raw stravu s vysokým obsahem tuku: “Zkoušela jsem raw vegan potraviny s vysokým obsahem tuku, ale vždy jsem skončila s tím, že jsem měla méně energie a byla unavená. Mnohem radši mám sladké, šťavnaté ovoce. Vařené potraviny jím jen v situacích opravdové nouze.” 

 

 

Ashley každý den trénuje lezení 1 – 3 hodiny a hodně take jezdí na kole. A jaký k tomu má jídelníček? “Mění se podle sezony, ale například během letních dnů jím ráno meloun, k oběhu 6 – 8 kusů manga a k večeři si dělám koktejl z 4 – 5 banánů, poloviny ananasu a malin, jahod, nebo borůvek. Hlídám si take to, abych ve stravě přijímala kolem 2500 kalorií denně”. 

 

A jaké vidí Ashley pozitiva v raw stravě? “Mnohem vice energie, lepší pleť a zažívání. A skvěle to jde dohromady I s mojí výkonností.”

 

 

Ashleyin blog najdete zde a ještě přidáváme video s tipy a inspirací, jak se stravovat raw vegansky za málo peněz :) 

 

 

 

 


Zpět na Novinky