Raw veganka Serena Williamsová zvítězila v Paříži

Neuvěřitelná bilance americké tenistky Sereny Williamsové, která se stravuje již delší dobu raw vegansky, pokračuje i po turnaji Roland Garros, který po výhře 2:0 na sety nad ruskou tenistkou Marii Šarapovovou o víkendu vyhrála. Získala tak v Paříži celem šestnáctý grandslamový titul ve dvouhře. Zároveň vyhrála 31 zápas za sebou a natáhla tak svoji nejdelší šňůru výher a zároveň nejdelší ženskou vítěznou sérii od roku 2000. Pro Serenu je to další pokračování její skvělé formy a výsledků, které jako raw veganka dosahuje. Má za sebou od doby radikální změny svého jídelníčku výhry ve Wimbledonu, na olympijských hrách, US Open i Turnaji mistryň. Její zápasová bilance je za toto období 74 výher a pouhé tři porážky a momentálně drží pevně post světové jedničky.

Co se týče Sereniných důvodů přechodu na veganství, najdete je v tomto článku . Zajímavé je vidět, jak na Serenu působí veganská strava i po stránce svalové hmoty a tuku; Serena byla vždy hodně maskulaturní typ, ovšem dříve měla problémy s nadváhou. Jako raw veganka se dostala fyzicky do skvělé formy, když si svou svalovou hmotu zachovala a zároveň se zbavila tuku. V současnosti tak patří k silově nejlépe vybaveným tenistkám. 

 

 

 

Obě Sestry Williamsovi by se měly objevit během prázdnin i na raw veganském festivalu Fruit Woodstock, kde řeknou o svých zkušenostech s veganským jídelníčkem a jeho vlivem na sportovní výkonnost víc. 

Zpět na Novinky