Raw vegan menu pro deštivé dny

Rádi byste potěšili někoho raw veganským sushi nebo si chcete jen zpříjemnit deštivý den zajímavým raw vegan menu? Zkuste se inspirovat následujícími raw veganskými recepty: 

 

Raw vegan sushi

Variací na raw vegan sushi existuje velká řada, zajímavým, a to i z nutričního hlediska je například tento recept, kdy je rýže nahrazena ořechy, které se umixují s avokádem, rajčetem a dochutit se mohou česnekem nebo bylinkami typu řeřichy. Umixovaná směs se pak zabalí do nori řasy, možné je ji samozřejmě prokládat čerstvou zeleninou. Ingredience pro dvě porce:

1 hrnec ořechů (jeden druh nebo i směs)

nori řasy

1 avokádo

1 rajče

k dochucení česnek nebo bylinky

mořská sůl

Další možností je umixovat směs místo z ořechů směsí z pastiňáku, misa, kokosového oleje a dochutit sojovou omáčkou (nepasterovanou) a vše pak také zabalit do nori řasy, případně proložit zeleninou a avokádem:

4 pastiňáky
1 lžička sojové omáčky
1 lžička kokosového oleje
2 lžičky octu z hnědé rýže
1 lžička misa
mořská sůl na dochucení
v případě chuti na ostřejší variantu dochuťte wasabi práškem 
 
 
 
 
Čokoládové raw vegan mandlové košíčky
 
Pro tuto zdravou pochoutku budete potřebovat:
 
1/2 hrnku přírodního mandlového másla
2 lžičky javorového sirupu
200g raw čokolády 
špetka soli a trochu vanilky
 
Smíchejte mandlové máslo, sirup, vanilku a sůl a dejte vychladit. Rozehřejte čokoládu a naplňte jí formičky, doprostřed vtlačte mandlovou náplň a znovu zalijte čokoládou. Podle míry fantazie :) samozřejmě ozdobte.
 
 
 
 
 
Raw fresh - brusinky, borůvky a ananas
 
Fresh džusů samozřejmě existuje nepřeberné množství, my dnes doporučujeme zajímavou kombinaci brusinek, borůvek, ananasu a banánu.
 
 
 
 
 
Zpět na Novinky