Prosíme o pomoc pro Bellku

Vegan Fighter a lidé v něm zaangažovaní se čas od času stávají také součástí praktické pomoci zvířatům. O příběhu Caribe jsme psali před nějakou dobou. Nyní pro vás máme příběh Bellky - fenky, z útulku v slovenské Rožňavě, která byla v žalostném stavu a nyní má za sebou několikatýdenní rekonvalescenci u naší kolegyně Lindy. Během ní stihla zdárně absolvovat složitou operaci, při které jí byl z nohy vyoperován náboj, kterým jí někdo před dlouhou dobou střelil a Bellka kvůli ní nemohla našlapovat na pravou zadní nožku. Úspěšně se jí zhojily také uši, které měla také poměrně náročně operované a celkově se už dostává do dobré kondice. 

Největší pokrok ale Bellka udělala ve své psychice. Zdá se, že byla hodně týraná a bitá, a patrně také hojně zavíraná o samotě. V prvních dnech domácí péče se snažila za každou cenu dostat ven, proskakovala okny a měla záchvaty paniky. Nedokázala být sama a i prudší pohyby lidí nebo cokoliv, co jí připomělo špatné zacházení, jí vedlo k panickému chování. Dnes už jsou tyto projevy pryč, Bellka se moc ráda mazlí, rychle se učí a její nějvětší vášní je běhání, skákání a pohyb. 

V současné době hledáme další výpomoc s hlídáním a péčí o Bellku v Praze (a moc tímto děkujeme všem Vegan fighterům a fighterkám :) ), kteří nám pomáhali během prázdnin) Pokud byste mohli jakkoli pomoci, ozvěte se nám na facebooku nebo mailem. Děkujeme! 

 

 

Zpět na Novinky