Pomozte delfínům

Možná jste v médiích už zaregistrovali zprávu o tom, že v jarních měsících by do Prahy měla zavítat show s živými delfíny a dokonce snad i živým mrožem.

 

Z etologického hlediska je jakékoliv držení těchto nádherných a inteligentních zvířat samozřejmě nevyhovující, protože v takových podmínkách nemohou uspokojovat všechny své přirozené potřeby a logickým důsledkem je to, že trpí. Dalším faktem jsou spekulace o tom, zda je takováto show vůbec legální.

 

Stejně jako v případě cirkusů se každopádně jedná o pro zvířata nepřirozenou formu života, kterou bychom neměli podporovat. A to z žádných důvodů - ani z údajných "terapeutických", jak avizují pořadatelé (více info na lincích níže). Zároveň není ani dobrým výchovným příkladem pro děti, pro které jsou podobné akce také často avizovány - to, co zde mohou vidět je jen výsledkem často velmi tvrdé drezúry a nevyhovujících podmínek. 

 

V těchto dnech probíhá akce na zastavení organizování této show a vy se můžete přidat  - zde najdete více info o atrakci a zde informace o aktivitě Delfíni patří do moře! a petici , která by měla být začátkem února odevzdána na městskou část Prahy 8, kde se má show konat. Aktuální informace o vývoji pak najdete tady.

 

Děkujeme za vaši pomoc.

 

 

 

Zpět na Novinky