Podpořte zrušení transportů zvířat mimo EU!

K připomínce, že do konečného projednávání zkrácení doby transportů hospodářských zvířat v EU na 8 hodin, které se uskuteční 15.3. zbývá ještě pár dnů, kdy můžete tento návrh podpořit, přidáváme ještě jednu podobnou výzvu - k podpoře omezení transportů zvířat i dále mimo EU.  

Transporty hospodářských zvířat z území EU jsou v současné době také velmi časté a zvířata na nich tráví dlouhé dny i týdny - a to nejen v autech, ale i na lodích - na začátku února např. uvízla v rumunské části zmrzlého Dunaje loď se 4000 ovcemi a 400 kravami na palubě, směřující z Rumunska do Lybie. Uvolnit se ji podařilo až po měsíci. Podobná situace se opakuje i na jiných trasách - na začátku března takto zemřela na cestě z Brazílie do Egypta téměř polovina z více jak 5000 převážených zvířat.

 

Ani v tomto případě se nám bohužel asi zatím nepodaří tyto absolutně nelogické a nesmyslné cesty zvířat na tisíce kilometrů vzdálená jatka v podmínkách, které mnoho z nich ani nepřežije, zastavit, je nicméně reálně možné tyto změny nyní iniciovat do budoucna - minimálně pro cesty mimo EU. 

 

Zde najdete text prohlášení eurokomisaři odpovědnému za zdraví a spotřebitelskou politiku Johnu Dallimu, který má na starosti oblast ochrany hospodářských zvířat. 

 

Eurokomisař je v dopise mj. žádán, aby podnikl kroky k ukončení exportů živých hospodářských zvířat z EU do zemí mimo EU za účelem jejich porážky, protože prokazatelně dochází k velkému utrpení zvířat.

 

Děkujeme za iniciování těchto pro nás malých, pro konkrétní zvířata však obrovských změn - a také za vaši i naši trpělivost s tím, jak tyto změny probíhají neuvěřitelně pomalu 

 

 

Zpět na Novinky