Podle průzkumu vyhledávačů je slovo Maso doprovázeno stále více negativy

Zajímavá informace ukazující na aktuální vztah veřejnosti vyplynula z analýzy slovních spojení se slovem "maso", které se dají vyhledat na internetu provedené Infegou - společností, která se takovými analýzami blogů a obsahu internetu zabývá. Z výsledků vyplývá, že 43% slovních spojení s tímto slovem je spojeno se slovy jako "špatný" nebo "problém". Tento trend, je pravděpodobně spojený jednak s kauzami typu aféry s koňským masem, stejně jako s dlouhodobějším trendem ke zdravému životnímu stylu. 

A tato změna je už dokonce předmětem změn strategií masné lobby a subjektů, které maso nabízejí. Jedna z nich je například nahrazovat slovo "maso" slovem "protein", jako tomu je například u nové reklamy firmy Taco Bell na masité menu s názvem "Power Protein". Zástupce této firmy změnu komentuje tuto změnu přechodem na zdůrazňování složení a nutričních složek, ne původu masa - podle uváděné analýzy pouze 6% slovních spojení se slovem "protein" bylo negativních. Firmy, jak se zdá, tuto změnu registrují a začínají marketingově využívat.

Můžeme jen hádat, kdy přijde i k nám nicméně už teď ukazuje tento trend výmluvněji, než cokoliv jiného, na velkou změnu postojů veřejnosti vůči masu. 

 

 

Zpět na Novinky