Pár tipů pro Andreje Babiše

"Nejraději relaxuji na farmě u zvířat, nejsou totiž jak lidé, nejsou zákeřná, jsou bezelstná a nic po mě nechtějí," prozradil Andrej Babiš v dnešním vydání týdeníku RESPEKT odpověď na otázku, jak trénuje svou mysl. Babiš, který je největším majitelem velkochovů a jatek v České republice, která už i oficiální média připodobňují ke koncentračním táborům (viz. například zde, nebo zde), se snaží často ukázat sám sebe jako velkého milovníka zvířat. Toto jeho pokrytectví je natolik absurdní a do očí bijící dokonce i ve společnosti, kde se za milovníky zvířat označuje většina lidí pochutnávajících si na mase z těch nejbrutálnějších velkochovů, že mu posíláme pár tipů na to, co by miliony zvířat, namačkaných v jeho velkochovech a odesílaných průběžně na jatka, po něm určitě chtěla, kdyby měla tu možnost:

 

- Krávy chované pro produkci mléka z Babišových velkochovů by nepochybně ocenily, kdyby za nimi co pár měsíců neposílali inseminátory, kteří je bolestivě uměle je oplodňují a záhy po narození jim pak mláďata odeberou, aby mohli jejich mateřské mléko prodat  za pár korun lidem v supermarketech. A kdyby náhodou pan Babiš zapoměl, pro koho tvoří krávy - stejně jako všichni savci včetně lidí - své mateřské mléko, dovolují si mu to připomenout tímto obrázkem:  

 

 

- Kohoutci z Babičových slepičích velkochovů (obrovských hal, kde jsou namačkány pod umělým osvětlením desítky tisíc nosnic s prostorem pro každou z nich jen o málo větším, než A4) by chtěli panu Babišovi zdvořile ohlásit, že se jim příliš nelíbí, když je záhy po vylíhnutí naháží do drtiček nebo zadusí, jelikož neumějí snášet vejce a jsou tedy tak pro jeho byznys s vejci nepotřební. Záběry najdete zde.

 

- Brojleři (speciálně vyšlechtěná odrůda kuřat, jež má mnohonásobně víc masa, než je pro kuřata přirozené) v Babišových velkochovech by byli rádi, kdyby jich na metru čtverečním nebylo kolem dvaceti, nemuseli trávit celý život ve vlastních výkalech a slunce zahlédli i jindy, než když je háží do transportu. Zavěšení za háky za často už zlámané nohy, rána elektrickým proudem a strojové podřezání krku také nepatří k zážitkům, z něhož by byla Babišova kuřata úplně nadšená.

 

 

 

- Prasa si dovolují pana Babiše upozornit, že v přirozeném prostředí truchlí za své mrtvé druhy, takže v jeho velkochovech, kde je zabíjejí ve velkém v podstatě neustále, truchlí permanentně. Také upozorňují, že k jejich základním instinktům patří rytí v zemi, což na betonových nebo kovových podlahách dost dobře nejde a to je značně frustruje. Rovněž ustřihování ocásků není zrovna příjemná záležitost a miniaturní kotce jsou i pro jejich krátký život ne zrovna pohodlné místo.

 

 

 

- Celkově by si tedy zvířata dovolila pana Babiše požádat - vzhledem k tomu, že si uvědomuje jejich bezelstnost - zda by si mohl najít jiný způsob obživy, než to, že je bude ve svých firmách ve velkém zabíjet, zneužívat a krást jim jejich mláďata. A připomínají, že každá bezelstnost má své meze a čtení podobných výroků je již poněkud irituje.

 

 

Zpět na Novinky