Nová studie ukazuje, že konzumace ovoce a zeleniny zvyšuje pocity štěstí

Pozitivní prožitky spojené s vlivem stravy, často uváděné lidmi stravujícími se převážně či zcela rostlinnou stravou, se nyní začínají potvrzovat také vědecky. Nedávno uveřejněná studie v časopisu British Journal of Health Psychology prokázala totiž spojení mezi konzumací ovoce a zeleniny a pozitivního vnitřního naladění.   

Během 21 dní analyzovali psychologové skladbu jídelníčku u více jak 800 Novozélanďanů a zaznamenali, že se zvyšujícím podílem ovoce a zeleniny ve stravě se zvýšila také subjektivně udáváná hladina pozitivních pocitů jako jsou klid, štěstí a zvýšená energie. 

Zajímavé je, že studie navazovala na jednu ze studií předchozích, která zjistila, že strava s vysokým podílem cukru a tuků vede k prokazatelnému nárůstu subjektivně prožívaných emocí negativních. 

Výsledky těchto výzkumů jsou jistě velmi potěšující, nejsou však zdaleka jediné. Podle britského Mental Health Foundation dokonce 2/3 lidí, jejichž strava obsahuje větší a pravidelný podíl ovoce a zeleniny, uvádí dobré psychické naladění. 

 

 

 

 

 

Zpět na Novinky