Nová kniha o vegetariánství

V těchto dnech vychází rozsáhlá publikace s názvem NEBER ZVÍŘE DO ÚST autora Pavla Huba, která na cca 400 stránkách představuje rozhovory s lidmi, kteří mají k tématu vztahu ke zvířatům a vegetariánství hodně co říci. Rozsah témat rozhovorů v knize je velmi široký, od zdravotních (rozhovor s názvem Zdravě a bez masa na vyšší příčce evoluce, s praktickým lékařem Zbyňkem Luňáčkem), sociologických (rozhovor s Janem Kellerem), teologických (Marek Orco Vácha), filozofických (Bytostný vegetarián, nebo bytostný masožravec - rozhovor s filozofem Vladimírem Šilerem) nebo i sportovních (rozhovor s thaiboxerem Janem Müllerem). Součástí publikace je i DVD s několika filmy o zvířatech a našem vztahu k nim. 

Velice zajímavé a podnětné jsou rovněž citace známých autorů a filozofů, kterými je kniha protkána. Dvě nejvýstižnější jsou v závěru této knihy:

"Není pochyb o tom, že industriální velkochovy potraviny živočišného původu zlevnily, otázka je, za jakou cenu. Není rozvněž pochyb o tom, že tento fenomén bude jednou jmenován jedním dechem s inkvizicí a koncentráky… Obecně jsou velkochovy mastné, mléčné i produkující vejce nejbrutálnějším vykořistěním a potupením mateřského principu, k jakému v dějinách došlo."

Stanislav Komárek

 

"Skutečná dobrota člověka se může projevit v naprosté čistotě a svobodě jen vůči tomu, kdo žádnou sílu nepředstavuje. Skutečná mravní zkouška lidstva, ta nejzákladnější (uložená tak hluboko, že uniká našemu zraku), záleží v jeho vztahu k těm, kteří jsou mu vydáni napospas: ke zvířatům. A zde došlo k základnímu debaklu člověka, tak základnímu, že právě z něho vyplývají všechny ostatní." 

Milan Kundera

 

Kniha bude v nejbližší době k dostání přes e-shop vydavatele na této adrese:

http://www.librix.eu/cz/books/

 
 
Zpět na Novinky