NHL hokejista Georges Laraque o veganství

I v NHL se, stejně jako v dalších špičkových profesionálních soutěžích, prosazují veganští sportovci - jedním z nejvýraznějších je 116 kg vážící hráč Montreal Canadiens George Laraque. A jak se tento výborný hokejový obránce dostal k veganství a jak na něj tento životní styl působí, si můžete přečíst níže v jeho výrocích. Jinak z hlediska českých poměrů, kde se sportovci příliš angažovaně neprojevují, může být zajímavé, že se George aktivně účastní i různých demonstrací, které poukazují na utrpení zvířat.

 

 

 

"Rozhodl jsem se stát veganem asi před pěti lety, když jsem viděl film Pozemšťané, který v detailech ukazuje krutost, kterou zažívají zvířata, končící na našem talíři."

 

"Veganství není dobré jen pro zvířata, ale i pro naše zdraví a životní prostředí. Já se nikdy necítil lépe, jak na rostlinné stravě, Vzhledem k tomu, že jsem profesionální sportovec, je pro mě i tenhle aspekt velice důležitý."

 

 

 

"Pokud chcete být vegetariánem, ale bojíte se pod dojmem mýtů, že vám budou chybět bílkoviny a budete příliš hubení, mohu vás ujistit, že je obrovské množství proteinů (bílkovin) ve veganských výrobcích. Jsou navíc mnohem lepší pro vaše zdraví, protože neobsahují cholesterol, na rozdíl od živočišných bílkovin." 

 

 

 

Další informace v angličtině pak najdete přímo ma webu Georgese Laragua zde: http://www.georgeslaraque.com/


Zpět na Novinky