Netestovaná kosmetika ve vaší koupelně

I když je v současnosti situace týkající se testování na zvířatech mnohem veselejší, než před lety a u většiny kosmetických výrobků si dnes můžeme dokonce vybírat mezi několika firmami, stále existují firmy testující kosmetiku nebo použité ingredience na zvířatech. 

 

V EU dnes platí zákon o netestování na zvířatech, nicméně některé z firem dál aktivně nebo pasivně testy na zvířatech podporují – ať už ve formě přímých testů, které si nechávají dělat mimo území EU, nebo tak, že nepřímo podporují dodavatele takových testů. 

Rozpětí testů je obrovské, stejně jako počty a druhy zvířat – stále se testuje na hlodavcích, psech, kočkách i jiných, méně známých druzích zvířat. Velká je také závažnost fyzického i psychického utrpení, které je při testech a pokusech zvířatům způsobováno – od testů kožní dráždivost, kdy jsou chemické látky nanášeny na záměrně poraněná místa nebo do očí, až po testy LD 50, kdy je do různých skupin zvířat postupně vpravována látka takové koncentrace, která všechny usmrtí. 

 

 

 

Naštěstí už ke všem vyrobkům osobní i domácí kosmetiky dnes už existují “čisté” alternativy – a spotřebitelé a spotřebitelky tak mohou svými penězi denně rozhodovat, které výrobky podpoří. Nabídka je dnes tak široká, že výrobky bez utrpení zvířat koupíte už nejen ve speciálkách zaměřených na zdravou výživu nebo kosmetiku, ale v téměř každém řetězci nabízející kosmetiku a drogerii. Mnoho z nich je navíc vegan (neobsahuje tedy žádné živočišné složky) a bez chemických složek, a tedy v přírodní kvalitě, takže tak určitě mnohem vice prospějete i svému zdraví (a kráse :) ). 

 

Pokud jste tak tedy ještě neudělali – není tedy třeba zrovna dnes čas na generální úklid koupelny nebo kabelky

 

Přejeme příjemné nakupování a pokud se k tomu chcete dozvědět vice informací, přidáváme link na aktuální seznam kosmetiky netestované na zvířatech. Více také u našich kolegů a kolegyň na NetestovanoNaZviratech.cz.

 

 

 

 

 

Zpět na Novinky