Nejradikálnější ochránce zvířat a přírody: KRTEČEK

Asi žádná pohádková postavička nedělá rodičům se vztahem ke zvířecím právům a ekologii tolik radosti, jako kultovní Krteček. Obecně se tahle postavička vyznačuje velice pozitivními rysy, ovšem nad některými jeho kousky musí zaplesat srdce i akčněji naladěných rodičů a dítek. Přinášíme dvě ukázky Krtečkových nejpovedenějších kousků. 

 

 

 

Krtek jako Earth First! bojovník

Když se Krtkův palouček s pečlivě opečovávaným záhonkem měl proměnit v silnici, jinak dobromyslný Krteček neváhal přikročit k nejradikálnějším akcím. Po neúspěšné sabotáži buldozeru, do které se zapojila i další radikální zvířátka (cvrček, ptáčci a spol) nakonec nad dálniční lobby zvítězil důmyslnou lstí, kdy se inspiroval od jiné zábavné postavičky Kocourka a trasu silnice "odklonil." Více info tady:

 

 

Krtek osvobozuje kuře z továrny

Jakmile jde do tuhého, neváhá se Krtek pustit ani do přímých osvobozovacích akcí, za které hrozí i několik let vězení. Takže nedbaje rizika trestního postihu, či vážné újmy na zdraví (divoká akční scéna v pásu na odvoz vajec) se Krtkovi podaří kuřátko z továrny na vejce zachránit a scéna jeho shledání s plačící mámou - slepičkou patří k happy endům, kdy nezůstane jedno oko suché. 

 

Zpět na Novinky