NBA legenda John Salley vede ostatní sportovce k veganství

Bývalý úspěšný, profesionální basketbalista John Salley v nedávném rozhovoru vyjádřil nejen svůj zájem a pozitivní zkušenosti s veganstvím a to, co ho k němu vedlo, ale i to, jak se snaží k němu vést i další sportovce.

Motivací Johna byly jednak jeho zvyšující se hodnoty cholesterolu, a jednak i smrt legendy basketbalu Wilta Chamberlaina, kterého považoval do té doby za nejsilnějšího muže, kterého potkal. Od té doby začal věnovat větší pozornost svému životnímu stylu a stravě a přešel před několika lety nejprve na vegetariánství a po té na veganství.

 

 

Na vegetariánství přešel už v době své nejvyšší formy a sportovní kariéry a pamatuje se, jak se jeho hra změnila. Jako hlavní problem, na který se snaží v současné době veřejně upozorňovat, je často nesprávná strava profesionálních sportovců: “Je to vlastně komické. Hráči mají trenéry na posilování a na všechno možné, ale nemají nikoho, kdo by jim řekl jak se starat skutečně dobře o své tělo.”

 

Své kolegy a další sportovce se tedy John Salley nyní snaží vést k rostlinné stravě a zdravému životnímu stylu: “Vaše tělo musí být jako dobře namazaný stroj. Musíte být v lepší kondici, než lidé, kteří se na vás dívají. O své tělo se také proto musíte starat jinak.”  A přidává pozitivní příklady veganských sportovců a sportovkyň: “Serena i Venus Williamsovy trpěly před dvěma lety každá specifickými zdravotními problémy. Od té doby, co si najaly mého přítele Lauren Vanderpoola, aby jim radil s jídelníčkem, se jejich problémy nejen zlepšily, ale obě se dostaly do skvělé formy.  A je to tou skvělou stravou, kterou  se obě stravují (pozn. obě jsou raw veganky).”

 

 

 

 

Zpět na Novinky