MMA fighterka Claire Fryer o veganství

Claire Fryer je vynikající thaiboxerka, profesionální MMA zápasnice, dlouholetá veganka a koordinátorka PETa pro Austrálii. A zde najdete její pohled na vliv veganské stravy na sportovní výkonnost: "Tím, že se stravuji vegansky, dělám pro svou fyzickou výkonnost v extrémní zátěži nejtvrdších bojových sportů to nejlepší, co mohu."

A toto důvody k veganství a proč tento životní styl aktivně propaguje: "Už v dětství jsem se naučila vážit si zvířat, respektovat je. Když mi bylo 11 let, odmítla jsem je jíst a byla jsem štastná, že už dál nepodporuji jejich zabíjení. Dnes, v době rychlého sdílení informací, je jednodušší než kdy před tím ukázat ostatním, že také mají na výběr: můžeme učit lidi kolem nás, že si zvířata zaslouží naši pozornost a zájem. Můžeme pomoci vychovávat novou generaci lidí, kteří dokáží přemýšlet jinak, moderně, bez předsudků - kteří pochopí, že se nemusejí podílet na zabíjení zvířat a přitom ještě získají sílu a zdraví."

 

 

Více info v angličtině najdete tady: http://www.peta.org.au/the-issues/eat/meet-claire-fryer-petas-lean-green-vegan-machine/

Do dalších zápasů přejeme Claire hodně štěstí.

 

 

 

Zpět na Novinky