Mléko a zdraví

Velice zajímavý článek vyšel nedávno na blogu časopisu RESPEKT. Týká se některých méně známých informací o mléku a mýtů, které se tradují o jeho prospěšnosti. Pro příznivce bojových sportů bude zajímavá určitě část týkající se zlomenin a kvality kostí, kde má být podle obecně rozšířených informací mléko nejlepší prevencí (poněkud zvláštní přitom je, že například u Čínanů, kteří pití mléka a mléčné výrobky skoro vůbec neznají, je 5x méně zlomenin než u Američanů, kteří vypijí desítky litrů ročně). Zajímavá je také otázka, kterou klade autor v úvodu:

"Možná i vás už někdy napadlo, že konzumace kravského mléka lidmi je velmi zvláštním a v přírodě nevídaným jevem. Vždyť je to produkt žláz jiného nám nepříbuzného druhu savce, který má sloužit k optimální výživě mláďat právě tohoto jiného druhu. Nepijí ho tedy ani dospělé krávy. Proč by tedy mělo být obzvláště vhodné pro nás pro lidi, a to dokonce jako celoživotní podstatná složka naší stravy?"

Více informací najdete na tomto odkaze:

http://blahut.blog.respekt.ihned.cz/c1-52408550-nebezpecne-temne-kontury-mlecne-bileho-plus

 

A pro lepší představu, jak by to asi vypalo, kdyby se jiný živočisný druh rozhodl pít naše mateřské mléko a měl k tomu technické prostředky, jaké máme my vůči zvířatům, se můžete podívat na tyto drsné, ale bohužel velmi výstižné, obrázky: 

 

 

 

 

Zpět na Novinky