Mike Tyson o přínosech veganské stravy

Boxerská legenda Mike Tyson je již několik let vegan a nedávno v rozhovoru pro americkou televizní stanici ABC shrnul svoje zkušenosti s veganskou stravou a jejím vlivem na své zdraví. Mike měl po ukončení své aktivní boxerské kariéry obrovské zdravotní i osobní problémy, které zaháněl v té době drogami a nezdravým jídlem. Jeho váha se dostala přes stočtyřicet kilogramů a začal mít vážné problémy s cholesterolem a krevním tlakem. Na doporučení lékařů i kvůli tomu, že měl vždy silný vztah ke zvířatům, se rozhodl svůj život radikálně změnit a přešel na komplet veganskou stravu. "Stát se veganem pro mě byla příležitost jak změnit svůj život. Byl jsem na tom ze všech těch drog, špatného jídla a další věcí tak zle, že jsem sotva mohl dýchat, měl jsem vysoký krevní tlak, cítil se na umření a ničila mě artritida. Když jse se stal veganem, všechny tyto věci se v mém životě upravily," shrnul své dosavadní zkušenosti v aktuálním v rozhovoru pro americkou televizi šestačtyřicetiletý Tyson. Díky změně jídelníčku zhubnul bezmála čtyřicet kilogramů a opět se dostal na váhu kolem 100 kg. 

 

 

 

Ve veganském životním stylu pomáhá Mikeovi i jeho třetí manželka Lahika Spincer, která mu v pořadu Oprah Winfrey připravovala před kamerou raw veganský zeleninový koktejl a hodně ho v současném zdravém životním stylu podporuje.

Zajímavé je, že s veganským jídelníčkem se u Mikeho začal ve zvýšené míře projevovat zájem i o ultimátní zápasy a Mike bývá častým hostem na většině akcí UFC. V této momentálně nejprestižnější světové soutěži bojových sportů působí mnoho veganských bojovníků, například bratři Diazovi, Jake Shield, Mac Danzig, vítěz The ultimate fighter James Wilks a další. Mike Tyson se občas objeví i na tréninku některých ultimátních zápasníků, nedávno například Johnyho Hendrixe. Na krátké video, kde Mike ukazuje Hendrixovi některé boxerské vychytávky a je zde dobře vidět i jeho současná forma, se můžete podívat zde.

 

 

Zpět na Novinky