MIchelle Risley motivuje v krátkém videu k veganství v bodybuildingu

Bodybuilderka a fitneska Michelle Risley motivuje k veganství ve sportu svým příkladem již několik let. O této lékařce, která je ve svých 46 letech majitelkou těla, které jí mohou závidět i o mnoho mladší lidé, jsme psali nedávno v tomto článku. Michelle navíc zvládá náročné tréninky a přípravu na soutěže mezi dlouhými službami v nemocnici a její forma je až neuvěřitelná. 

 

Motivací k přechodu na veganství pro ni byl nejen zdravotní efekt rostlinné stravy, kterou pociťuje jako lehkou a poskytující jí vše potřebné, ale hlavně vztah ke zvířatům, která má ráda a nechce, aby kvůli ní musela trpět. Prvotním impulzem byl kdysi film Meet Your Meat. V tréninku kombinuje posilovnu, kardio a jógu podle fáze, ve které se v tréninku nachází, zda se připravuje na soutěž apod. V současné době jí už téměř výhradně lehkou, a často i raw stravu a podle svých slov stále víc a víc zjišťuje, jak velký efekt má to, jakým způsobem se nají: "Jsme skutečně to, co jíme." A tento jídelníček vůbec nemusí být složitý a dokonce může být i méně finančně nákladný - lidé se podle ní někdy zbytečně obávají toho, že veganství je příliš drahé. Michelle si někdy jídelníče doplňuje některými sportovními supplementy ve veganské úpravě, nicméně většinou čerpá pouze ze své, přirozené a zdravé stravy, jak veganství vidí. "Veganství je to nejlepší, co pro své zdraví a formu mohu udělat."

 

V následujícím videu se dělí o své zkušenosti v tréninku, výživové tipy, sportovní doplňky, které užívá a se svým trenérem předvádí, jak se udržuje ve vynikající kondici. Přejeme inspirativní shlédnutí :) 

 

 

 

Zpět na Novinky