Lisa Gawthorn - další inspirující veganská sportovkyně

Lisa Gawthorne je další veganskou sportovkyní, která svým příkladem dokazuje, že veganství je stravou vhodnou i pro extrémní výkony. Lisa, která se kromě závodního běhu věnuje i bodybuildingu, je vegetariánkou od 6 let a od 25 let je vegankou. Svoje stravovací návyky popisuje sama jako „strava, která je čistá, zelená, etická, rostlinná a bez krutosti, s minimem sacharidů a velkým zastoupením proteinů“ – sama vede dokonce anglickou firmu Bravura Foods, která se zabývá prodejem zdravé a etické stravy.

Ve volném čase trénuje, ideálně kombinuje silový a vytrvalostní trénink s během – ráda se účastní soutěží v běhu. Napsala také brožuru Gone in 60 minutes, která je určena lidem, kterí chtějí rychle změnit svůj životní styl a zařadit do života vhodně prvky fitness.

 

Lisa také ráda pracuje s veganskými supplementy a její zkušenosti pro nás jistě mohou být velmi přínosné: „Každý den užívám multivitamín, abych si udržela nezbytný příjem všech vitamínů a minerálů a také hráškový protein, pro zajištění denního množství proteinů. Dále užívám mořské řasy pro zajištění přísunu jódu, pro spalování tuků L Carnitine, na kosti vápník, pro kontrolu cukru v krvi chrom, aminokyseliny pro udržování svalů v dobré kondici. Dále hořčík pro to, aby si moje tělo dobře odpočinulo během spánku, vitamín C pro dobrou imunitu, zdravotně probiotika, zinek pro dobrý stav kůže a pro zajištění příjmu esenciálních mastných kyselin lněné semínko.“

V tréninku považuje za nejdůležitější jeho změnu, přibližně každých  4 – 6 týdnů a pak také dostatek odpočinku, aby svaly mohly dobře pracovat.

Lisa miluje zvířata a pro ně udělala i všechna svá rozhodnutí týkající se její stravy: „Věřím, že to největší, co člověk může udělat, je být soucitný ke zvířatům.“

 

 

Zpět na Novinky