Kristine Bellison: jak spojit veganství, sport a výchovu sedmi dětí

Dalším skvělým příkladem toho, jak rostlinná strava pozitivně působí na výkonnost a celkovou kondici je matka tří dětí (další čtyři vychovává se svým současným manželem) čtyřicetiletá Kristine Belliston, která dokazuje, že i při takhle velké rodině jde zdravou a etickou stravou a sportem dosáhnout skvělých výsledků. 

Kristine je vegankou deset let, fitness a cvičení se věnuje téměř dvacet let – je certifikovanou trenérkou kickboxu, yogy a pilates. S cvičením má bohaté zkušenosti i jinak – její matka otevřela vůbec první fitness klub v Utahu a i ona dnes s manželem provozuje podobný klub (www.thebellyfitclub.com).  Cvičení jí provází i v zaměstnání, je mluvčí největší fitness společnosti na světě Icon Health and Fitness.

Kristine trénuje 4 dny v týdnu a během tréninku kombinuje kardio a silová cvičení. Od té doby, co přešla na veganství prý cítí, že nemucí cvičit tolik: “Mám jednodušeji tělo, jaké si přeji.”

  

 

V jídelníčku se soustředí na vhodné kombinování potravin a dodržuje poměr 80:20 zásaditých a kyselých jídel. Z doplňků využívá přírodní přípravky, jako jsou green superfoods, protože alkalizují tělo. Stravu považuje za naprostý základ: “Nemůžete dobře trénovat bez dobré stravy.” Veganství jí přineslo mimo velké svobody v tom, že od té doby nemusí počítat kalorie, také dobrý vnitřní pocit, že kvůli ní nemusí zemřít žádný živý tvor. A přitom se může cítit skvěle a její výkonnost stále stoupá.

 

 

Tato slova dokládá Kristine prakticky více než dobře. Je to téměř neuvěřitelné, ale je matkou 20 letého a 15 letého syna a 6 leté dcery a s manželem vychovává další 4 jeho děti. Pokud se prý nevěnuje motivování této velké rodiny k jedení zdravých jídel, věnuje se nutričnímu a fitness poradenství. “Díky veganské stravě se cítím více fit amnohem silnější, než kdykoliv dříve.”

A co radí lidem, kteří s rostlinnou stravou začínají? “Začněte pomalu a jako cíl si dejte také své zdraví, všechno vám pak půjde snáze. Rychleji zhubnete, budete mít víc energie a budete se cíti skvěle. Rostlinná strava se vám pak pomalu stane životním stylem a spolu s cvičením se stane něčím víc, než jen tím, že se udržujete v dobré kondici.”

 

Zpět na Novinky