Konec pokusů na zvířatech může být zas o kousek blíž

Už jen 30 dní zbývá do data, do kterého se my všichni v rámci EU můžeme zasadit o to, aby alespoň na území Evropské unie neprobíhaly ty testy a pokusy na zvířatech, které tu ještě stále ještě odehrávají. A není jich málo – jen v rámci primárního výzkumu nebo testů chemických látek se jedná ročně stále o obrovská množství psů, koček, hlodavců a jiných druhů zvířat, která musí často v bolestech snášet nesmyslné procedury. Nesmyslné proto, že přenositelnost výsledků na člověka je i ve vědeckých kruzích mnohdy velkou neznámou a je známo množsvtí případů, kdy látky úspěšně otestované na zvířatech byly ve výsledku škodlivé člověku.

I kvůli větší validitě – platnosti výsledků pro lidský organismus – jsou v posledních letech vyvíjeny alternativy bez zvířat. Jsou spolehlivější, a co je důležité pro nás – netrpí při nich žádná zvířata. Pokusy na zvířatech jsou obecně oblastí, kdy dochází vůbec k nejkrutějšímu zacházení se zvířaty. 

 

 

 

Aktuální petiční akcí se připojíte k požadovanému množství podpisů občanů EU, které se podle legislativy EU musí sejít k tomu, aby mohla být nakonec zrušena a nahrazena kontroverzní směrnice EU 2010/63/EU z 22.9.20120 - právě ta umožňuje biomedicínské a toxikologické testy s použitím zvířat.

Ačkoliv na pomalé legislativní změny můžeme mít různé názory, tento způsob je jedním z mála, jak lze pomalu dosáhnout v podobných oblastech změn.

Proto vás prosíme o vaši aktivní podporu a účast – touto cestou se již povedlo uskutečnit několik plošných a významných změn pro zvířata.

 

 

 

V ČR není podle našich informací oficiální kampaň na podporu zrušení směrnice, proto se procento podpisů z ČR pohybuje na velmi malém čísle – pojďme ho zvýšit. :) Díky za další šíření.

 

Pro elektronický podpis petice (v ne příliš elegantním českém znění přímo na stránkách EU), přejděte sem.  

Web s informacemi o této iniciativě najdete na www.StopVivisection.eu  

Pokud nevíte, jak testy a pokusy vypadají, přejděte například na www.AnimalExperimentPictures.com.

 

Zpět na Novinky