Knock Out Cruelty to Animals - nová kampaň na ochranu zvířat s olympijskou boxerkou Marlen Esparzou

Novou kampaň Pety s podtitulem Knock Out Cruelty to Animals - Nemlče, zvířata vás potřebují ve svém rohu na ochranu zvířat podpořila olympijská boxerka z roku 2012 Marlen Esparza (a pes Stella :) ).

 

V klipu a na speciálních bannerech žádá veřejnost o to, aby nebyli lhostejní k utrpení zvířat a aktivně jednali, když se setkají s jakýmkoliv případem týrání nebo jiné formy utrpení. Marlen v kampani upozorňuje jak na zvířata typu psů a koček, které se zaběhnou, ztratí, ale i na tato a další zvířata, která jsou týraná nebo držená v nevyhovujících podmínkách a lidé se s nimi mohou setkat nepřímo například v sousedství apod. 

 

Motem kampaně je velmi výstižný slogan, který asi nepotřebuje další komentář: "Nezapomínejte na zvířata, protože ani vy byste nechtěli, aby někdo zapoměl na vás, kdybyste nemohli mluvit. Nikdy nemlčte." 

 

K této výzvě se velmi rádi připojujeme - vždy prosím nalezenému zvířeti v nouzi nebo týranému zvířeti ihned aktivně pomozte nebo se s případem obraťte někam, kde mu pomohou, pokud to sami nezvládnete. Váš jediný telefon může někdy zachránit nebo zásadně  změnit zvířatům život - ať už jste přímým svědkem nebo máte třeba pouze podezření. 

 

V našich podmínkách řeší podobné případy oficiálně Veterinární správa nebo Městská policie a má povinnost se vaší výzvou zabývat. Obrátit se můžete také na nejbližší útulek - jejich seznam najdete zde. Na tomto linku také najdete mnoho zajímavých praktických informací.  Pokud se setkáte se zraněným nebo týraným volně žijícím zvířetem, obraťte se na nejbližší záchrannou stanici - jejich seznam najdete na webu Zvíře v nouzi

 

Nezapomínejte tak na to, že obrovskému množství zvířat však můžete také pomoci, pokud omezíte nebo vyloučíte spotřebu živočišných produktů.

 

 

 


 

Zpět na Novinky