Kandidát na příštího amerického prezidenta je vegan

Do zápolení o Bílý dům se v příštích volbách zapojí i současný senátor za demokraty Cory Booker. USA by tak mohly mít prvního veganského prezidenta, který je navíc silně ekologicky naladěný, což by byla velice vítaná změna proti Donaldu Trumpovi. “Moje cesta k veganství začala v roce 1992, kdy jsem na univerzitě sportoval a začal s vegetariánstvím. Bylo mi po vynechání masa skvěle, lépe jsem spal, měl jsem víc energie, rychlejší regeneraci,” vzpomíná senátor. “Za přechodem k veganství před několika lety pak bylo hlavně to, že jsem chci žít ohleduplně ke zvířatům a životnímu prostředí.”

Pokud se stane americkým prezidentem, má Cory Booker v plánu věnovat se ochraně přírody a klimatu. “Tato planeta nemůže uživit další miliardy lidí, kteří se stravují jako my nyní, s takovým podílem živočišných produktů. Jednoduše na to nemáme dost půdy a zdrojů, nesmíme prostě změnit deštné pralesy v pastviny. Vidíme i devastující vliv skleníkových plynů na klima a jejich produkce je v živočišné výrobě obrovská. To jsou témata, která je třeba řešit a hledat nové možnosti a alternativy. Stejně jako zbytečně neubližovat zvířatům.”

Obsáhlé interwiew (v angličtině) si s Cory Bookerem můžete přečíst zde: https://vegnews.com/2019/2/cory-booker-on-animal-rights-veganism-and-how-to-change-the-world

Za nás držíme palce! 

Zpět na Novinky