Julie Henderson: další veganská sportovní inspirace

Dalším příkladem toho, jak jde veganská strava a skvělá fyzická kondice dohromady je i Julie Henderson.

Tato kanadská trenérka fitness, masérka a běžkyně, která s oblibou běhá maratony a závody typu Spartan Race se navíc věnuje i praktické ochraně zvířat. Pomáhá v útulcích a provozuje i web pro nacházení ztracených zvířat.

Julie se k veganství dostala asi před čtyřmi lety, kdy vyzkoušela, jestli bude fungovat na její tehdejší zdravotní problémy. Výsledky se prý objevily téměř okamžitě.  A přidalo se k tomu mnohem více: Když jsem tehdy zjišťovala všechny důvody proč být vegankou, najednou jsem se musela stydět, že mi nedocházela všechna ta spojení mezi zvířaty a tím, co jsem jedla.

 

A jak jí Julie dnes? Snažím se jíst co nejvíce čerstvých potravin, miluji zeleninu, ale jsem dost i na sladké. Dělám si různé smoothies, zeleninové stir-fries, humusové wrapy, polévky, a luštěninové a quinoa saláty.” 

Z doplňků využívá speciální shaky a produkty firmy Vega na regneraci, dále protein a příležitostně vitamíny řady B a v zimě D.

 

Tréninky Julie koncipuje podle toho, zda se připravuje na marathon, pak zařazuje silové tréninky 3x týdně a běhá 3-4 týdně. Pokud je v objemové fázi, pak samozřejmě běhá méně a upravuje váhy.

 

A co by tato silná a fit žena vzkázala těm, kteří  o veganství přemýšlejí, nebo ho chtějí vyzkoušet?Hned jak začnete, každý kolem vás se najednou promění v nutričního poradce. Všichni se budou velmi starat o to, co jíte – ale o to, co jedí oni sami se starat už nebudou. Experimentujte si po svém, inspirujte se, hledejte si různé recepty – to, že vám nějaký nebude chutnat, neznamená, že vám nebude chutnat veganství. Najděte si kolem sebe také stejně smýšlející lidi. a dodává:Já sama za sebe mám takový cíl, abych byla tím nejlepším příkladem veganství, jakým mohu být. Nechci o tom jen mluvit – chci to žít.” 

 

Zpět na Novinky