Jim Morris: Jak vypadají vegani před 80-kou

 Znáte někoho, kdo má v 77 letech vypracované tělo jako Jim Morris? Jim se věnoval přes 30 let bodybuildingu, a to i v soutěžní podobě, a má tak velké zkušenosti s cvičením. Už v roce 1985 se při své sportovní kariéře stal vegetariánem, před 12 lety veganem. Rostlinnou stravu aktivně propaguje a doporučuje nejen vrstevníkům, ale celkově jako nejvhodnější stravovací přístup nejen pro bodybuilding. 

 

Jeho hlavním důvodem jsou však zvířata: "Za ty roky jsem poznal, že zvířata jsou myslící, cítící bytosti - jako vegan se cítím lépe. Protože těmto bytostem neubližuji."

 

Vyvrací také zakořeněné mýty: "Mnoho lidí říká, že jsme masožravci. Ale tak to neberte - to, že dokážeme přežít na konzumaci různých věcí neznamená, že jsou pro nás dobré." A co se týče mléka? "Mléko je pro mláďata. Lidé jsou jediný druh, který pokračuje v pití mléka i po té, co už ho nepotřebujeme - a pak pijeme mléko, které je na světě pro jinou bytost. Myslim, že mnoho lidí neví, že kdyby přestali pít mléko, cítili by se tak skvěle." 

 

Jednoznačné jsou také Jimovy názory na složení jídelníčku - a to zejména v otázce důležité právě pro bodybuilding (a klasickém argumentu méně s fakty obeznámenými lidmi proti veganství) - v otázce bílkovin. Porovnává období, kdy ještě jedl živočišné produkty a snažil se do sebe dokonce ze soutěžních důvodů dostat co největší množství živočišných bilkovin - a trpěl různými zažívacími problémy: "Dnes už vím, že dostatek bílkovin je v tom, co jím - v ovoci, luštěninách, semínkách." 

 

Rostlinnou stravu propaguje aktivně také od loňského roku v kampani Pety, ke které natočil i video, které určitě stojí za zhlédnutí: "Veganství mi pomohlo nejen cítit se zdravě, ale i cítit se lépe sám za sebe v tom, jak se vztahuji k ostatním tvorům." 

 

Jim je dalším cenným příkladem toho, prospěšné je veganství nejen pro sporty - i ty budující svalovou hmotu, ale i pro život. Dalším skvělým příkladem a ukázkou toho, jak vypadají vegani po 70-ce, jsme přinesli v tomto článku o Anette Larkis

 

A co k tomu vzkazuje sám Jim?: "Objektivně VÍM, že bych tu už nebyl a nebyl v takové kondici, kdybych pokračoval v jedení toho, co jsem kdysi dříve jedl."

 

Video můžete vidět zde .  

 

Další obsáhlejší dokument o Jimu Morriosvi tak najdete na tomto odkazu :  

 

 

 

 


 

 

Zpět na Novinky