Jez a běhej

Na pulty českých knihkupectví se v minulých dnes dostala skvělá kniha Jez a běhej jednoho z nejlepší světových ultramaratonců, dlouholého vegana Scotta Jureka. Na tuto fascinující knihu ukazující zákulisí ultramarotonských závodů (běžně přes 100 mil bez přestávky extrémně náročným terénem - např. v kalifornském Údolí smrti, po zasněžených horách apod), i rady pro vegan stravování včetně skvělých receptů, momentálne připravujeme recenzi. Pro ty z vás, kteří by uvažoval io její koupi, zde přinášíme pro představu pár ukázek: 

"Vím, že jsem si vybral sport bohatý na dlouhé úseky agonie… halucinace a zvracení jsou pro mě a mé kolegy ultramaratonce asi tak běžná věc, jako zablácené trenýrky pro děti hrající fotbal. Odřeniny od oblečení, zčernalé nehty na nohou, dehydratace jsou pro nás, kteří běháme 50, 100 a více mil, jen takovým malý iniciačním rituálem. Maraton je pak poklidná předehra, kdy se můžete zamyslet a rozvrhnout si taktiku. Utraběžci mívají běžně takové puchýře, že si musí nechat vyrvat nehty na nohou aby ulevili tlaku."

 

 

"Na ultrabězích máte spoustu času na přemýšlení, tedy když se zrovna nemáte na pozoru před pumami, nevyhýbáte se propastem nebo si nepovídáte se šklebícími se skalami či mumlajícími stromy (které mozek trdošíjně odmítá uznat za pouhé přeludy."

"Jsem zdravější a vydržím běžet dále a rychleji, protože se živím rostlinnou stravou."

Zpět na Novinky