Jessica Jag Aquilar: špičková MMA zápasnice na veg stravě

Jessica Jag (aktutálně podle Sherdogu 17-4), v současnosti jedna z nejúspěšnějších MMA zápasnic je známá nejen svým agresivním stylem boje v kleci, který ji vynesl mezi v současnosti MMA žesnkou světovou špičku, ale i zároveň i silnou osobností a pozitivním přístupem ke světu.

Ten získala během ne zcela jednoduchého osobního života, který ji, podle jejích slov, nejen posílil, ale také naučil že vše se dá dosáhnout tvrdou prací, odhodláním a snahou o to jednat vždy nejlépe, jak dokážete.
Jessica přešla, podle rozhovoru na jejích stránkách, před několika lety na radu své přítelkyně na veganskou stravu, a to prý hlavně z tréninkových důvodů – a připojila se tak k mnoha špičkovým bojovníkům a bojovnicím, kteří oceňují rostlinnou stravu ve své přípravě i životě. A jak uvedla nedávno v rozhovoru pro server Girls Jitsu , veganská strava jí umožňuje trénovat ještě tvrději. 

Vedle toho je také velkou propagátorkou žen v bojových sportech, a to zejména ve své původní, mexické kultuře, kde dodnes nemají ženy rovnocenné postavení s muži ve většině sportů – o to více v MMA.

Jessicu v životě inspirovala hlavně matka a její síla po smrti své jediné lásky a jednoho ze sourozenců – tu patrně dokázala předat i Jessice – posuďte sami :)

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Jessica_Aguilar

http://citylinkmix.com/more/jessica-jag-aguilar-the-making-of-an-mma-fighter/

 

 

Zpět na Novinky