Indie zakázala prodej foie gras!

Indie se od nynějška připojila ke Kalifornii a několika dalším zemím jako Německo, UK nebo Izrael, ve kterých je zakázán dovoz foie gras - zvrácené "pochoutky" spočívající v konzumaci zbytnělých jater hus, které jsou velmi násilně a krutě překrmované třikrát denně trubkami přímo do citlivých krků. 

 

Na svém webu zveřejnil Úřad zahraničního obchodu Indie dovoz foie gras od července jako zakázaný. K tomu přikročila indická vláda po té, co její představitelé zhlédli investigativní video kolegů z Animal Equality ze španělské husí farmy: "Zvážili jsme fakta a pak jsme se rozhodli k zákazu.", řekl stručně S.P. Roy, který vede úřad zahraničního obchodu. 

 

Velký like za takové jasné a rychlé gesto směrem k ochraně zvířat! 

 

Nabízí se otázka, jak by na podobná videa reagovali představitelé české vlády, která bohužel již dopředu evokuje poměrně chmurnou odpověď. 

Velké díky Animal Equality za jejich investigativní počiny, které jistě stojí za podporu - určitě se za ni u vás přimlouváme :) 

Pokud byste rádi podpořili i další zrušení dovozu a prodeje foie gras, připojt se můžete např. k aktivitám proti Amazon, který zákaz i přes zdokumentování toho, jak na farmě dodavatele vzniká, nepodpořil: 

http://www.amazoncruelty.com/

 

Video, na základě kterého Indie zrušila dovoz v celé zemi najdete zde: 

 

Zpět na Novinky